Araç Kiralama Sözleşmesi

Araç Kira Sözleşmesi

1. Taraflar İşbu “Araç Kira Sözleşmesi” (Kısaca “Sözleşme”), bir tarafta Firma Adı Turizm Taşımacılık Pazarlama A.Ş. (Kısaca “Kiraya Veren”), diğer tarafta ise Form ’da adı ve adresi belirtilen Kiracı arasında imzalanmıştır. Sözleşme, Kiraya Veren’in maliki ya da işletme sahibi olduğu Form ’da belirtilen aracı belirli tarihlerde Kiracı’ya kiralamasını konu almaktadır.

2. Kiracının Yükümlülükleri Kiracı, kiralama süresince aracı belirlenen koşullara uygun olarak kullanmayı (kiralama süresi, iade saati, dönüş istasyonu vb.) ve kira ücretini zamanında ödemeyi taahhüt eder. Kiracı, aracı teslim alırken ve iade ederken düzenlenecek Araç Teslim Formlarını imzalamayı kabul eder. Formlarda belirtilen her türlü ayıbı kabul eder, aksi takdirde ayıplardan sorumlu tutulacağını kabul eder.

3. Adres Bildirimi ve Tebligat Kiracı, sözleşme ve eklerinde beyan ettiği adresin yasal tebligat adresi olduğunu kabul eder. Adres değişikliği yapmadığı sürece bu adrese yapılacak tüm bildirimler geçerli sayılır.

4. Araç Teslim ve İade Kiracı, aracı teslim alırken Form ’da belirtilen belgeler, aksesuarlar, yedek lastik vb. ile birlikte teslim alır ve kiralama süresi sonunda aynı istasyona veya belirtilen Kiraya Veren ofisine iade eder. İlave hizmetler için ek kira bedellerini ödemeyi kabul eder.

5. Kullanım Şartları Kiracı, aracı kullanmak için gereken yaş ve ehliyet süresine sahip olmalıdır. Ek sürücülerin önceden bildirilmesi gereklidir. Kullanım hatalarından kaynaklanan zararlardan Kiracı sorumludur.

6. Kira Bedeli ve Ek Masraflar Kiracı, kira bedelini peşin olarak ödemeyi taahhüt eder. Gecikmeler ve ek masraflar Kiracıya aittir.

7. Ödeme Şekli ve Temerrüt Faizi Kira bedeli ve diğer ödemelerin zamanında yapılmaması durumunda temerrüt faizi ödemeyi kabul eder.

8. Kira Süresi Uzatması Sözleşmede belirtilen iade tarihini uzatmak için Kiraya Veren’in onayı gereklidir.

9. Trafik Kuralları ve Kullanım Yükümlülüğü Kiracı, aracı trafik kurallarına uygun olarak kullanmayı taahhüt eder. Mevzuata aykırı davranışlardan kaynaklanan masraflar Kiracıya aittir.

10. Yasak Kullanımlar Aracın yasak kullanımları kabul edilemez. Bu durumların tespiti halinde Kiraya Veren’in zararları Kiracı tarafından karşılanır.

11. Sigorta ve Hasar Sorumluluğu Aracın sigortaları Kiraya Veren tarafından sağlanmıştır. Kiracı, belirtilen durumlarda hasar sorumluluğunu kabul eder.

12. Kaza Durumunda Yükümlülükler Kaza durumlarında Kiracı, gerekli önlemleri almayı ve belgeleri temin etmeyi taahhüt eder. Hasarın karşılanması için gerekli işlemleri yapar.

13. Güvenlik Yükümlülüğü Kiracı, aracı güvenli bir şekilde park eder ve hırsızlık durumunda gerekli bildirimleri yapmayı taahhüt eder.

14. Diğer Hükümler Damga vergisi ve diğer masraflar Kiracıya aittir. Uyuşmazlıklarda tarafların kayıtları kesin delil olarak kabul edilir.

 

Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Merkezi Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.